Drukāt

Aviācija Latvijā ir straujāk augošā joma transporta nozarē. Starptautiskā lidosta “Rīga” (RIX) ir centrālā Baltijas valstu lidosta, kas bez ierobežojumiem apkalpo visa veida gaisa kuģus.
No lidostas ”Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā - uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 17 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 5,6 miljonus pasažieru – gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Lidostā Rīga pārvadāto pasažieru skaits (milj)

rix pasazieri

LIdojumu karte

rix galamerki
Lidosta “Rīga” apkalpo visa veida un izmēra kravas — pārtikas, vispārējās kravas, fitopreces, veterinārās preces, bīstamās preces, nestandarta kravas utt.  Lidosta piedāvā Vairāk kā 5000 m2 plašas uzglabāšanas telpas un vairāk kā 10 000 m2 uzglabāšanas laukumu  ārpus telpām ar betona segumu. Lidostā pakalpojumus nodrošina pieredzējuši un profesionāli kravu operatori.

Kravu apgrozījums lidostā Rīga (tūkst.t)

rix kravas
Veiksmīgi attīstās starptautiskās lidostas “Rīga” infrastruktūra. Lidosta ir pabeigusi termināla piektās kārtas būvniecību.  Ir atklāta jaunā Ziemeļu piestātne, līdz ar to ir radīta infrastruktūra, kas ļaus lidostai “Rīga” apkalpot 7 – 10 miljonus pasažieru gadā, kā arī apkalpot lielās lidmašīnas, kas ir priekšnoteikums tālo lidojumu attīstībai. Pašlaik aktuālākais projekts ir termināla 6.kārtas būvniecība, kas ir saistīta ar dzelzceļa pievada lidostai būvniecību.
Tuvākajā laikā lidosta plāno izbūvēt un attīstīt jaunu loģistikas centru, kas varētu būt saistošs ilgtermiņa investīciju projekta piedāvājums uzņēmējiem gan būvniecībai, gan tā attīstībai.


Lielākais pārvadājumu veicējs lidostā Rīga ir aviokompānija AS „Air Baltic Corporation” (turpmāk - Airbaltic).
Airbaltic ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 60 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS.
 Airbaltic ar Ziemeļu tranzītmezgla Rīgā starpniecību piedāvā ērtus lidojumus ar pārsēšanos sava lidojuma tīkla ietvaros, kas aptver Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvos Austrumus.
Airbaltic ir galvenais pārvadātājs Baltijas reģionā, kas piedāvā gandrīz 60 tiešos lidojumus no Rīgas uz šādiem galamērķiem: Aberdīna, Amsterdama, Atēnas, Baku, Barselona, Berlīne, Billunda, Brisele, Budapešta, Cīrihe, Diseldorfa, Dubrovnika, Frankfurte, Gēteborga, Hamburga, Helsinki, Katānija, Kijeva, Kopenhāgena, Larnaka, Liepāja,  Londona, Maskava, Milāna, Minhene, Minska, Nica, Odesa, Olbija, Oslo, Palanga, Palma de Maljorka, Parīze, Poprada, Prāga, Reikjavīka, Rijeka, Roda, Roma, Rīga, Saloniki, Sanktpēterburga, Stavangere, Stokholma, Tallina, Tampere, Tbilisi, Telaviva, Turku, Varšava, Venēcija, Verona, Viļņa, Vīne, Zalcburga, Ženēva.
Airbaltic veic lidojumus no Viļņas uz Amsterdamu, Berlīni, Minheni, Parīzi, Rīgu un Tallinu, kā arī no Tallinas uz Amsterdamu, Berlīni, Parīzi, Rīgu, Viļņu un Vīni.
Nacionālais pārvadātājs Airbaltic  2016.gadā pārvadāja 2 891 365 pasažierus jeb par 10% vairāk  nekā  2015.gadā. Salīdzinot ar 2015.gadu par 2% ir pieaudzis aviokompānijas veikto lidojumu skaits un par 3% ir palielinājies vietu piepildījuma rādītājs, sasniedzot 74%. Aviokompānija ir uzsākusi esošā gaisa kuģu parka nomaiņu. Ir saņemtas pirmās divas  no 20 pasūtītajām Bombardier CS300 lidmašīnām.
2017.gada vasaras sezonā Airbaltic plāno uzsākt lidojumus  10 jaunos maršrutos, kas palielinās 2017. gadā pieejamo biļešu skaitu par 16%, tādējādi uzlabojot savienojumus ar Baltijas reģionu.


Latvijā, Kurzemē atrodas vēl divas lidostas:  Liepāja un Ventspils
Liepājā ir īstenots Liepājas lidostas (LPX) infrastruktūras attīstības projekts un Liepājas lidostas lidlauks ir sertificēts regulāru lidojumu apkalpošanai, tādējādi ir radīti priekšnoteikumi starptautisko biznesa sakaru un tūrisma attīstībai arī Kurzemes reģionā, kā arī tālākai tā  ekonomikas attīstībai.


Ventspils lidosta (VNT) ir valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauks, kas specializējas vispārējas aviācijas lidojumu apkalpošanā jeb sertificēta vizuālajiem lidojumiem diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

 

 

 

 

  

 

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sekretariāts.
Juridiskā adrese: VAS „Latvijas Jūras administrācija” Trijādības iela 5, Rīga, LV-1048.
Izstrādāja: (c) www.smaidi.lv (2016)