Aviācija Latvijā ir straujāk augošā joma transporta nozarē. Lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Latvijā, Kurzemē atrodas vēl divas lidostas: Liepāja un Ventspils

Lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Pateicoties veiksmīgai infrastruktūras attīstībai, Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" izaugsmei, konkurētspējīgai tarifu politikai un izmantojot ģeogrāfiskā stāvokļa priekšrocības, lidostas "Rīga" mērķis ir kļūt par reģionālu gaisa satiksmes centru Ziemeļeiropā.

Šis ambiciozais mērķis ir sasniedzams, nostiprinot un palielinot tiešo savienojamību no Rīgas, uzturot augstu transfēra pasažieru skaitu, piedāvājot pasažieriem mūsdienīgus pakalpojumus un augstu servisa līmeni, efektivizējot procesus, ieviešot inovācijas un veicinot aviācijas nozares attīstību, noturot un piesaistot augstas raudzes speciālistus.

Saskaņā ar lidostas “Rīga” darbības stratēģiju līdz 2027.gadam "Skrejceļš 2027" lidostas apgrozījums 2027.gadā plānots 77 miljonu eiro apmērā, bet kopējās investīcijas stratēģijas darbības periodā pārsniegs 247 miljonus eiro. Paredzēts līdz 2027. gadam sasniegt deviņus miljonus apkalpoto pasažieru un 48 500 tonnu aviācijas kravu gadā.

Tāpat lidostas nākotnes stratēģija paredz attīstīt lidostas pilsētas konceptu, kas piedāvā ne tikai aviācijas pakalpojumus, bet veido biznesa ekosistēmas, nodrošina izcilus savienojumus un piedāvā jaunas iespējas gan iedzīvotājiem, gan ar aviācijas jomu tieši nesaistītas uzņēmējdarbības attīstībai.

Lidostas "Rīga" nākotnes pilsētas centrā būs lidostas jaunais pasažieru terminālis 30 000 kvadrātmetru platībā ar kapacitāti līdz 12 miljoniem pasažieru gadā, kas būs savienots ar "Rail Baltica" dzelzceļa staciju, veidojot vienotu un multimodālu transporta mezglu. Ap to tiks attīstīta lidostas biznesa pilsēta "RIX Airport City" ar viesnīcām, biroju centriem, loģistikas, aviācijas kravu un e-komercijas noliktavām, radot attīstības iespējas visdažādākā veida uzņēmējdarbībai un nodrošinot jaunas darbavietas.

Lidostas stratēģija "Skrejceļš 2027" paredz īstenot pasākumus ilgtspējas jomā, lai lidostas ilgtermiņa biznesa panākumi, stratēģiskie mērķi un uzdevumi tiktu sasniegti ar atbildīgu un sabalansētu rīcību visos ilgtspējas aspektos - ietekmē uz klimata pārmaiņām, resursu efektīvu izmantošanu, vides un dabas aizsardzības mērķiem, lidostas ekonomisko ietekmi, nodarbinātību, atklātu pārvaldību, vietējās kopienas iesaisti un trokšņu mazināšanu.

Pievienojoties Starptautiskās Lidostu padomes (Airports Council International, ACI) Lidostu oglekļa programmai (Airport Carbon Accreditation, ACA) un "Net Zero 2050" iniciatīvai, lidosta ir noteikusi zaļo kursu un izvirzījusi konkrētus mērķus klimata jomā, apņemoties līdz 2050.gadam kļūt par klimatneitrālu lidostu.

Liepājā ir īstenots Liepājas lidostas (LPX) infrastruktūras attīstības projekts un Liepājas lidostas lidlauks ir sertificēts regulāru lidojumu apkalpošanai, tādējādi ir radīti priekšnoteikumi starptautisko biznesa sakaru un tūrisma attīstībai arī Kurzemes reģionā, kā arī tālākai tā ekonomikas attīstībai. Ventspils lidosta (VNT) ir valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauks, kas specializējas vispārējas aviācijas lidojumu apkalpošanā jeb sertificēta vizuālajiem lidojumiem diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

Pasažieru pārvadājumi

Lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Pateicoties veiksmīgai infrastruktūras attīstībai, Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" izaugsmei, konkurētspējīgai tarifu politikai un izmantojot ģeogrāfiskā stāvokļa priekšrocības, lidostas "Rīga" mērķis ir kļūt par reģionālu gaisa satiksmes centru Ziemeļeiropā.

Kravu pārvadājumi

Lidosta “Rīga” ir gaisa kravu pārvadājumu līderis Baltijā, piedāvājot multimodālus loģistikas risinājumus, kvalitatīvu servisu un izdevīgus sadarbības nosacījumus. Rīgas ģeogrāfiskā atrašanās vieta ir teicami piemērota kravu plūsmai starp austrumiem un rietumiem.

Aviācijas iestādes, uzņēmumi, organizācijas

Valsts kapitālsabiedrības, Iestādes, Organizācijas, Starptautiskās organizācijas.