News

Latvijas uzņēmumi kopējā VIALatvia stendā piedalījās starptautiskajā izstādē “Transports un Loģistika 2019”, kura notika no 1. līdz 3. oktobrim Minskā, Baltkrievijā.  

Izstāde Minskā šogad risinājās jau 13. reizi un kopš pirmās izstādes tajā ir Latvijas uzņēmumu stends, kas apliecina ciešās Latvijas un Baltkrievijas sadarbības iespējas transporta jomā. Šogad izstādē savus pakalpojumus piedāvāja vairāk kā 70 uzņēmumi no 11 valstīm.

Izstādes atklāšanas ceremonijā piedalījās un uzrunu teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsverot, ka jau otro gadu Latvijas uzņēmumi pasākumā piedalās zem vienota nozares logotipa VIALatvia.

Šogad VIALatvia  stendā  pārstāvēti bija vairāk kā 20 uzņēmumi:  Rīgas brīvostas, Ventspils brīvostas un Liepājas SEZ pārvaldes, “Latvijas dzelzceļš”, “LDz Loģistika”, “LDz Cargo”, “LDz RSS”, ”Starptautiskā lidosta “Rīga””, SIA “AGHandling”, Rīgas Universālais Termināls, ”Jaunzeltiņi”, Rīgas Konteineru termināls, Rīgas Centrālais termināls, Baltijas konteineru termināls, WT termināls, Frigo Baltic, PB terminās,  “Noord Natie Vantspils terminalis”, «Sigis», “Vervo”, kā arī Baltijas Tranzīta un Loģistikas asociācija un asociācija “Latvijas Auto” un Latvijas nacionālā kravas ekspeditoru un loģistikas asociācija LAFF un citi.

30.septembrī Minskā tika organizēta Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos Transporta darba grupas sēde, kuru no Latvijas puses vada Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis. Pēc sēdes notika  Latvijas – Baltkrievijas uzņēmēju apaļā galda diskusija.  Tajā puses atzina, ka perspektīvas sadarbības sfēras ir tranzīts un loģistikas pakalpojumi, auto, dzelzceļa un aviācijas transporta pārvadājumi. 2.oktobrī Minskā notika Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos sēde.

Fotogrāfijas no pasākumiem šeit.